אטרקציות לילדים בצפון | פעילויות לילדים
 דבורת הדבש מרכז המבקרים
 חנות קונספט חנות On-Line
 גליל תחתון איך מגיעים?
 תירות פנים סיור וירטואלי
 דבורת הדבש דבורים ודבש
 זחלי המשי זחלי המשי
 מידע למורים מידע למורי
 יסודי, חטיבות ותיכונים
 מידע לגננות מידע לגננות
 הפעלות לקייטנות הפעלות לקייטנות
 טיולים למבוגרים טיולים למבוגרים
מתכוני דבש מתכוני דבש
 
 
 

 
 

"2116 הדבורים עדיין מועילות" הסרט הישראלי (שצולם בפחות משעה) מיצג את ישראל בפסטיבל סרטי הדבורים הבינ"ל הראשון ומועמד לפרס הסרט הטוב ביותר

סרטו של בועז בן זאב דבוראי ממכוורת דבורת התבור ייצג את ישראל בפסטיבל סרטי הדבורים הבינ"ל הראשון שיערך השנה בפראג ממש לפני ראש השנה, "פסטיבל הסרטים MAJA" יוזמה של מרכז MAJA מרכז מחקר ופיתוח הדבוראות הצ'כי בניהולו של Mr. Vaclav Svamberk.
34 סרטים מרחבי העולם הגישו מועמדות לפסטיבל ומתוכם נבחרו להקרנה 14 וביניהם הסרט הישראלי של הדבוראי בועז בן זאב ממכוורת דבורת התבור, שאף נמצא ברשימת 8 הסרטים המועמדים לפרס "סרט הדבורים הטוב ביותר". בין המדינות שייצגו בפסטיבל: איטליה, נורבגיה, תורכיה, סלובניה, צ'כיה, בלגיה, סלובקיה וישראל
שמו של הסרט הוא "2116 הדבורים עדיין מועילות" של הדבוראי בועז בן זאב ממכוורת דבורת התבור. "זהו סרט קצר שהופק כסוג של פרסומת אפוקליפטית שהמיועדת לזעזע את הצופה" אומר בועז. הוא הוסיף "כאשר ראיתי בפורומים המקצועיים את הקריאה לשלוח סרטי דבורים לפסטיבל שמחתי מאוד מעצם העובדה שקהילת הדבוראים בעולם מבינה שנדרש כאן גם מאבק של 
חדירה למודעות הציבורית דבר שאנחנו בדבורת התבור עושים כבר שנים, ולא די בעבודה הקשה שהדבוראים עושים לשימור הענף. מצבן של הדבורים באמת לא טוב, אנחנו חיים את זה יום יום אבל לקהל הגדול ולמקבלי ההחלטות זה לא ברור, או לפחות לא מספיק ברור כדי לעשות משהו חיובי בנושא. ואני מנסה לתרום את חלקי למהלך הזה".
"כשגדלתי במושב לימדו אותי שעל מנת לעצור עדר שהולך לכיוון לא נכון אתה לא אמור ללכת לצד העדר ולנסות להסביר להם בעדינות לשנות כיוון, אלה אתה אמור להיעמד מול העדר, לעשות את הפרצוף הרע ביותר שלך ולהרעיש חזק. כך העדר ייעצר ויחשוב לאן לפנות. מכיוון שאינני מפיק סרטים מקצועי ידעתי שאין לי סיכוי להתחרות מול הסרטים האחרים לפי הסטנדרטים שלהם. למרות החששות שלי בדבורת התבור דווקא עודדו אותי לעשות את זה ולכן החלטתי "ללכת בהפוך על הפוך" כמו שאומרים ולעשות דווקא את הסרט המזעזע ביותר שאני יכול. סרט שאני מקווה שיעצור את העדר ואולי יגרום להם לשנות כיוון."
אחד החששות שמלווים אותי בענף שלנו הוא שמקבלי ההחלטות בוחנים את בעיית הדבורים מנקודת מבט מאוד אגואיסטית. כולם מבינים שאם לא יהיו דבורים לא יהיה אוכל אז השאלה שמטרידה אותם היא "כיצד נבטיח שלא יגמר האוכל לנו?" אני מאמין שאם אתה שואל את השאלה הלא נכונה אתה תקבל את התשובה הלא נכונה. לדעתי עלינו להתמקד בשאלה "כיצד מחזירים את הדבורים למצבן הבריא, הטבעי?" אותו מצב שאפשר להן לשרוד מיליוני שנים. כאשר נבין מהו המצב הבריא ביותר עבורן נוכל להתאים את פעילותנו כך שתטיב עם הדבורים ובמקביל תאפשר לנו לרתום אותן לעזרתנו, דבר שאין לו תחליף."

"דבוראים חיים בסרט" היא פעילות מיוחדת במכוורת דבורת התבור במהלך פסטיבל הדבש 2016

דבורת התבור תקיים פעילות מיוחדת במהלך פסטיבל הדבש ובעקבות הקרנת הסרט פעילות מיוחדת שתכלול בנוסף לסיור המלא במרכז המבקרים דבורת התבור גם הקרנה של הסרט לכל המבקרים והסבר על בעיותיהן של דבורי הדבש והחשיבות שבשימורן. גם השנה ייערך פסטיבל הדבש כמידי שנה ביוזמת מועצת הדבש בסמוך לראש השנה וחגי תשרי.
הסיור המלא בדבורת התבור כולל ביקור במכון רדיית הדבש עם הדרכה על האופן בו מכינות הדבורים את הדבש ועל חשיבותן לטבע. ביקור עם דבוראי במצפה דבורים ובו מעל חצי מיליון דבורים ופתיחת כוורות אמיתיות. סיור באולם גידול אלפי פקעות המשי (היחידי בארץ).
הילדים יוכלו ליהנות משפע של פעילויות יצירה כמו: הכנת שוקולד דבש, נר מדונג, קישוט גבס, שלט לחדר ושכמיית דבורה, ובמהלך הפסטיבל גם יזכו לאיפור פנים. במקום פינת חי עם אפשרות להאכלת יד של עיזים ננסיות ודבורה ענקית שתסתובב בין האורחים. הסיור באתר והפעילויות מתאימות לכל המשפחה ומונגשות למבקרים בעלי צרכים מיוחדים.
*במהלך פסטיבל הדבש לאחר הסיור יתאפשר גם סיבוב קצר למבקרים בטרקטור ועגלה (בתוספת תשלום) 
תאריכי הפעילות: בראש השנה בין 1/10/16 עד 4/10/16 ובסוכות בין 15/10/16 עד 25/10/16
שעות הפעילות: 09:00-17:00 (כניסה אחרונה בשעה 15:00)
כל עשרים דקות יוצא סיור שאורכו כשעתיים.

מחיר הסיור: 37ש"ח למבוגר, 49ש"ח לילד (תוספת 10 ש"ח לסיבוב בטרקטור למשתתף). 

לפרטים ותאום ביקור: טל: 04-6769598, פקס: 04-6767459, נייד: 050-5637645
אתר: www.dvorat-hatavor.co.il  , דוא"ל: bee@tour-galilee.co.il
דבורת התבור מושב שדמות דבורה ד.נ.גליל תחתון, ת.ד. 16 מיקוד 15240
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים