אטרקציות לילדים בצפון | פעילויות לילדים
 דבורת הדבש מרכז המבקרים
 חנות קונספט חנות On-Line
 גליל תחתון איך מגיעים?
 תירות פנים סיור וירטואלי
 דבורת הדבש דבורים ודבש
 זחלי המשי זחלי המשי
 מידע למורים מידע למורי
 יסודי, חטיבות ותיכונים
 מידע לגננות מידע לגננות
 הפעלות לקייטנות הפעלות לקייטנות
 טיולים למבוגרים טיולים למבוגרים
מתכוני דבש מתכוני דבש
 
 
 

 
 
איך נולדה כוורת הLego?
הרעיון הראשון צץ במהלך בעקבות שיחה ערה שהייתה לי עם הילדים שלי שבה הסברתי להם למה אני מרגיש שבשנים האחרונות יש פגיעה במקצוע הדבוראות בניסיון להפוך אותו ממקצוע לתחביב, תהליך שלהבנתי הוא הרסני למקצוע ומסוכן לדבורים. במהלך השיחה מצאתי את עצמי משתמש כמה פעמים בביטוי "גידול דבורים זה לא משחק ילדים!". הסתובבתי עם המשפט הזה בראש כמה ימים ובשלב מסוים שאלתי את עצמי "אם אכין שלט עם המשפט הזה, מה תהיה התמונה שאצרף לשלט?" ואז אמרתי לעצמי, למה שלא נבנה כוורת אמיתית מLego?
חלקתי את הרעיון עם הבנים שלי ואחד מהן אמר "יאללה, אני בונה אתך!"
ככה זה התחיל. ראשית בניתי בסיס מעץ סוג של תבנית כדי שנוכל לשמור על מידות סטנדרטיות של כוורת Langstroth ואז התחלנו עם קוביות הלגו ששכבו בבית כאבן שאין לה הופכין. זה הספיק לנו למעט מאוד. ההערכה המקורית שלי הייתה שאנחנו נזדקק לכ 2000 קוביות. . . לא שמתי לב שאת החישוב עשיתי רק לדופן אחת של הכוורת 😊 בסוף השתמשנו בכמעט 7000 חלקים.
הקוביות הנוספות שהיו חסרות לנו הגיעו משלושה מקורות שונים. חלק רכשתי יד שנייה ברשת (מפתיע כמה אנשים מוכרים ממש בזול שקיות של לגו ישן לאחר שילדיהם גדלו). חלק קיבלנו תרומה/מתנה מחברים ומשפחה ששמעו על הפרויקט ושמחו להיפטר מהלגו ששכב להם בבית, ואת השאר רכשתי. בסופו של דבר העלות לא הייתה בשמיים, מעט יותר יקר מכוורת רגילה.
הרכבת הכוורת ערכה זמן רב. כל פעם בנינו קצת, עד שנגמר לנו הזמן או הקוביות או הסבלנות, והנחנו את זה בצד. לא רציתי להשתמש בדבק (לא ידעתי אם זה בריא לדבורים, מהקוביות עצמן לא דאגתי כי הן בתקן שמתאים לילדים ללא רעלים) מכוון שלא השתמשתי בדבק הכוורת נשברה לנו פעמים במהלך התהליך. זה היה מייאש אבל כבר הרגשנו מחויבים לתהליך. לבסוף הצלחנו להשלים את בניית הכוורת וכבר למחרת אכלסנו אותה במשפחה של דבורים שכבר גדלה אצלנו זמן רב במשק.
אחד הדברים שאני מאוד שמח עליהם הייתה ההחלטה לצלם את התהליך מהתחלה. מאוד רציתי לראות את זה בהילוך מהיר. את הסרטון שארכו המקורי היה דקה העליתי לרשת ושלחתי לכמה חברים. אחד מהם (חבר מחו"ל) ביקש שאתרגם לאנגלית כדי שיבין, וכך עשיתי. הוא שיתף את זה בקבוצה עולמית של דבוראים..... ומאז הסרטון באופן מפתיע לחלוטין עבורי "התפוצץ" והפך להיות ויראלי עם מעל מליון צפיות ועשרות אלפי שיתופים בשלושה ימים.
אני רק שיחקתי בLEGO
כוורת לגו, כוורת Lego
Lego beehive
After seeing my children build all kinds of cool things with LEGO building blocks, and realizing I am old enough I don’t need to ask permission from my parents for the budget. 
I decided to try and build a complete Langstroth beehive from LEGO. It toke some time (specially getting all the needed parts, most of them second hand) but finally I got it done.
This is the first ever complete real size LEGO beehive I know of (If not I apologize for taking the credit) 
It has been populated by an existing colony, and it looks like the bees are happy with it so far.
 
There is one point I would like to clarify; I am a beekeeper (i.e. expert in bees not a Lego expert). Because of green ecological preferences it was important for us to try and use secondhand, reused Lego pieces, some were even donated by children that helped us build the hive. 
I must admit that I did not check if all the pieces we used are "purebred" Lego, but most are. Either way we accepted all of them with love. I apologize if we were not purist enough in our Lego selection. I can assure you the bees don’t mind​
 
לייבסיטי - בניית אתרים