אטרקציות לילדים בצפון | פעילויות לילדים
 דבורת הדבש מרכז המבקרים
 חנות קונספט חנות On-Line
 גליל תחתון איך מגיעים?
 תירות פנים סיור וירטואלי
 דבורת הדבש דבורים ודבש
 זחלי המשי זחלי המשי
 מידע למורים מידע למורי
 יסודי, חטיבות ותיכונים
 מידע לגננות מידע לגננות
 הפעלות לקייטנות הפעלות לקייטנות
 טיולים למבוגרים טיולים למבוגרים
מתכוני דבש מתכוני דבש
 
 
 

 
 
כוורת קלקר / Polystyrene
הבעיות המאיימות על דבורי הדבש והסכנה שבהיעלמותן מדאיגה אנשים רבים. פתרונות שונים לחלק מהבעיות מפותחים בעולם בתקווה להטיב את מצבן של הדבורים. אחד הפיתוחים של השנים האחרונות הוא כוורות מחומר בעל תכונות בידוד גבוהות יותר מהעץ שבו נעשה שימוש באופן מסורתי.
במילים פשוטות ניתן להגדיר זאת ״כוורת מקלקר״ אך למעשה מדובר בחומר בעל דחיסות גבוהה יותר מה קלקר שכולנו מכירים.
עד היום לא נעשה ניסיון לבחון את התאמתן של כוורות אילו לתנאים בארץ. מכוורת דבורת התבור ייבאה כוורת Polystyrene  הראשונה מסוגה בארץ בדיוק למטרה זו.
שמענו על היכולת המרשימה של דבורים לעבור את החורף באופן טוב יותר בכוורות מסוג זה מפי כמה מעמיתנו באירופה. משקלה של כוורת זו הוא מחצית מכוורת רגילה, נוח מאוד לעבוד איתן, הן יציבות מאוד, אטומות למים, קלות לחיטוי אין סדקים כמו בעץ שבהם מזיקים יכולים להטיל ביצים וכמובן הן הרבה יותר מבודדות הן בפני קור והן בפני חום. השמירה על טמפרטורה נכונה בכוורת חשובה מאוד לבריאותן של דבורי הדבש. ההתרשמות הראשונה מהכוורת חיובית ביותר, אנחנו מאוד סקרנים לראות מה יקרה דווקא בחום הקיצוני של הקיץ, היצרן טוען שלא תהיה בעיה אבל בדיוק בשביל הניסוי הזה הבאנו את הכוורת הראשונה בתקווה שהדבר אכן יוכח למוצלח ויאפשר לדבוראים ישראלים נוספים לשלב כוורות מסוג זה במכוורות שלהם. בכל מקרה אנחנו נמשיך ללמוד על שיטות חדשות וטכנולוגיות חדשות במטרה לעבוד עם הכילים המתקדמים ביותר בענף, המצב מדאיג ואנחנו לא יכולים להפיל את כל האחריות על מוסדות ממשלתיים, כל אחד יכול לתרום לפי יכולותיו אולי ככה בסוף נמצא פתרונות אמתיים שיסירו את האיום מעל הדבורים ולמעשה מעלינו.
הכוורת שמידותיה מעט גדולות יותר מכוורת רגילה תאוכלס בדבורים ותצטרף לתצוגת הכוורות במצפה הדבורים במרכז המבקרים דבורת התבור לקראת הפעילות המתוכננת באתר לכבוד חנוכה.
לייבסיטי - בניית אתרים