אטרקציות לילדים בצפון | פעילויות לילדים
 דבורת הדבש מרכז המבקרים
 חנות קונספט חנות On-Line
 גליל תחתון איך מגיעים?
 תירות פנים סיור וירטואלי
 דבורת הדבש דבורים ודבש
 זחלי המשי זחלי המשי
 מידע למורים מידע למורי
 יסודי, חטיבות ותיכונים
 מידע לגננות מידע לגננות
 הפעלות לקייטנות הפעלות לקייטנות
 טיולים למבוגרים טיולים למבוגרים
מתכוני דבש מתכוני דבש
 
 
 

 
 

יום טיול למרגלות התבור

הצעה לתוכנית טיול יומי באזור התבור ברוח תוכנית "מכלול נוף אדם"
 
הטיול מורכב משלושה חלקים, ניתן לבצע את כל מרכיבי הטיול או חלקם.
 
  1. טיול רגלי: הטיול יחל בתפר שבין כפר תבור (מסחה) לשדמות דבורה, (טיול רגלי קצר של כ1.6 קמ', משך הטיול כשעה וחצי) המסלול הכולל תצפית מרהיבה על הנוף של רמות הבזלת האופייניות לגליל התחתון ותצפית לכוון התבור מצד אחד ונחל תבור ורמת סירין מהצד השני. מסלול ההליכה הוא חלק מהדרך המקורית בה עלו לקרקע החלוצים שהקימו את המושב שדמות דבורה (אז היאחזות "עומר") בערב שבעות 1939 כחלק ממפעל ההתיישבות של חומה ומגדל. הסיור הרגלי כולל שתי תחנות עצירה הראשונה עצירה לתצפית נוף שבא יינתן הסבר על הגיאוגרפיה הפיסית גיאוגרפית של האזור ועל תרומתה להתפתחות האנושית בגליל התחתון מהעת העתיקה לאורך ציר הזמן ועד להתיישבות החקלאית של ימינו. תחנת העצירה השנייה תהייה למרגלות פסל המגדל שהוקם לזכר החלוצים בו יינתן הסבר על מושב שדמות דבורה עם רקע על תקופת המנדט הבריטי וחומה ומגדל.
     
  2. ביקור בדבורת התבור: הסיור במרכז המבקרים דבורת התבור הקיים מעל 20 שנה במשק של משפחת בן זאב (ממקמי המושב) משפחה של חקלאים דבוראים מזה כמה דורות. הסיור מזמן מפגש אישי עם תושבי המקום המשלבים חקלאות מסורתית ויזמות חדשנית. הסיור באתר מותח קו מקשר בין מקומה של הדבורה במקורות  ועד עבודת הדבוראות המודרנית של ימינו. במהלך הסיור יחשפו התלמידים ליכולותיה ותכונותיה של הדבורה היחידה כמו גם לתפקידה כפרט בתוך חברת הדבורים בכוורת וכמובן לתרומתה של משפחת הדבורים על הסביבה על הטבע וחשיבותן האקולוגית של הדבורים כמאביקות. הסיור כולל גם ביקור באולם גידול המשי היחידי בארץ הנותן נקודת מבט נוספת על תרומתם של החרקים לבני האדם.
     
  3. ביקור במוזיאון הצ'רקסי בכפר קמא: המוזיאון הצ'רקסי מאפשר הצצה מרתקת לתרבותם של עם הצ'רקסי ששורשיו בצפון הקווקז אך הוא חי בגליל כבר 300 שנה ועם זאת מעטים הם הישראלים המכירים את שורשיהם ותרבותם של הצ'רקסים. המוזיאון הצ'רקסי שוכן בבית ישן מקורי הממוקם בלב השכונה העתיקה של הכפר. במרחק כ7 דקות נסיעה מדבורת התבור.
  • רמת ההסבר והתכנים מותאמים לגיל התלמידים וניתנים לתאום עם בית הספר מול החומר הנלמד עם דגש על "הטבע דרך נקודת המבט של עולם החרקים" או "בבוטניקה וזואולוגיה סביב הסימביוזה שבין הדבורים לצמחים הצופניים" או "הקשר שבין סוגי הצמחים והצוף לבין מגוון זני הדבש וחשיבותן של הדבורים כחולייה קריטית בשרשרת המזון והאיזון האקולוגי"
  • מסלול הסיור הרגלי הינו בדרגת קושי קלה, מישורי ומותאם גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ניתן לתאם ליווי של מדריך מדבורת התבור בתוספת תשלום.
  • פתוח כל ימות השבוע (כושר קליטה עד 150 ילדים במקביל)
לייבסיטי - בניית אתרים