אטרקציות לילדים בצפון | פעילויות לילדים
 דבורת הדבש מרכז המבקרים
 חנות קונספט חנות On-Line
 גליל תחתון איך מגיעים?
 תירות פנים סיור וירטואלי
 דבורת הדבש דבורים ודבש
 זחלי המשי זחלי המשי
 מידע למורים מידע למורי
 יסודי, חטיבות ותיכונים
 מידע לגננות מידע לגננות
 הפעלות לקייטנות הפעלות לקייטנות
 טיולים למבוגרים טיולים למבוגרים
מתכוני דבש מתכוני דבש
 
 
 

 
 

טיול לכל המשפחה בצפון הקרוב בעקבות דבורה

טיול משפחתי קל ומהנה בצפון הקרוב עם ערך מוסף, המתאים לחופשת הקיץ והחגים. לא צריך לנסוע רחוק, יום טיול מלא, בנחת יש בו מים, אוכל, נוף וחיות. . .

את הטיול נתחיל בנסיעה צפונה לאחד האזורים היפים במדינתנו הגליל התחתון או כפי שהוא נקרה לאחרונה "הגליל הקרוב" או "צפון הקרוב" שם מתאים לאור העובדה שהוא רק שעה ורבע ממרכז הארץ.

תחנת "דבורה" הראשונה שלנו היא כמובן הר תבור שלמרגלותיו נלחמה דבורה הנביאה ביחד עם ברק בן אבינועם בסיסרא. כדי להגיע נסע צפונה בכביש 65 עד לצומת גזית ונפנה מערבה לכיוון הכפר הבדואי שיבלי. נחצה את הכפר בכביש הראשי עד לטרמינל התיירים שנמצא בסוף הכפר, ומשם נעלה בכביש המתפתל לראש ההר. הנוף המרשים של עמק יזרעאל, הרי נצרת והגליל התחתון שייחשף לעיננו במהלך העלייה הוא רק פרומו לתצפית עוצרת הנשימה שנזכה לה בראש ההר. נחנה את הרכב בחניה המסודרת של הכנסייה האורתודוקסית ונצא למסלול רגלי קל קצר ומהמם ביופיו סביב הכנסייה ממנו נראה את כל צפון הארץ מהחרמון ועד ארובות חדרה, מהכרמל ועד הגולן . . . פשוט נפלא.

נמשיך לתחנת "דבורה" השנייה בטיול במרחק 10 דק' מהתבור על כביש 767, לדבורת התבור. מרכז המבקרים של מכוורת דבורת התבור במושב שדמות דבורה מציעה סיורים מודרכים לכל המשפחה על דבורים, דבש וגם טוואי המשי. משך הסיור הוא כשעה וחצי והוא מומלץ ומתאים למשפחות. הסיור כולל ארבע תחנות, הראשונה היא מכון רדיית דבש: בו תראו את תהליך הוצאת הדבש מהחלות ותקבלו הסבר על חשיבות הדבורים והקשר בין הדבורים הפרחים והמזון שלנו. משם תמשיכו למצפה הדבורים: מבנה רשת מוגן ובו מעל חצי מיליון דבורים. הדבוראי שמתלבש בבגדי המגן שלו יפתח את הכוורות ותוכלו לראות אלפי דבורים ממרחק סנטימטרים בודדים ללא חשש מעקיצות. חוויה עוצמתית לכולם ובייחוד לילדים. התחנה השלישית היא אולם גידול המשי (זו החווה היחידה בארץ לגידול טוואי המשי) תקבלו הסבר מעניין ואפילו מעט משעשע על גלגול חיו של פרפר המשי וסיפור הגילוי של בד מיוחד זה. התחנה הרביעית היא תחנת יצירה עשירה לילדים. מכינים שכמייה של דבורה מכינים שוקולד דבש צובעים חרקים מגבס ומכינים נר מדונג דבורים אמתי, בקיצור מהנה וגם מצטלם מעולה  ;-). עם יש לכם עוד זמן תוכלו גם לעשות עם הילדים סיבוב בטרקטור ועגלה.

תחנת "דבורה" השלישית של הטיול היא הנמצאת 10דק' מדבורת התבור היא המעיין של מושב שדמות דבורה. נהוג לחשוב כי מושב זה נקרא ע"ש דבורה הנביאה אך זקני המושב מספרים כי הוא נקרא ע"ש כלתו של הברון רוטשילד, דבורה רוטשילד. המעיין של שדמות דבורה שופץ וסודר לאחר מבצע צוק איתן לזכר חמישה מהנופלים בקרב וביניהם אחד מבני המושב, סיפור גבורתם מונצח על לוח במקום, וכיום הוא נקרא "מעיין החמישה". יש במקום צל, שולחנות פיקניק ובעיקר בריכה של מי המעיין רדודה וצוננת (שלא תגידו שלא הזהרנו, המים קרים מאוד).  

לאחר הביקור במעיין נסיים בתחנת "דבורה" האחרונה של הטיול שלנו והיא כמובן מסעדה הנקראת איך לא, על שם הר התבור. "מסעדת הר תבור" היא מסעדה מזרחית מצוינת הנמצאת מאחורי תחנת הדלק סונול על כביש 767 חמש דק' צפונית למושב שדמות דבורה. האוכל טעים התפריט מוכר לכל ישראלי והמחירים הוגנים. אם מתחשק לכם לגוון תוכלו קודם לעבור במסעדה לקחת אוכל ורק אז לנסוע למעיין ולאכול שם (רק כמובן לא לשכוח לקחת אתכם את הלכלוך)

בקיצור טיול משפחתי בגליל הקרוב, מה יכול להיות יותר. . . (אני מתאפק לא לכתוב חרוז) 

הצפון הקרוב
לייבסיטי - בניית אתרים