אטרקציות לילדים בצפון | פעילויות לילדים
 דבורת הדבש מרכז המבקרים
 חנות קונספט חנות On-Line
 גליל תחתון איך מגיעים?
 תירות פנים סיור וירטואלי
 דבורת הדבש דבורים ודבש
 זחלי המשי זחלי המשי
 מידע למורים מידע למורי
 יסודי, חטיבות ותיכונים
 מידע לגננות מידע לגננות
 הפעלות לקייטנות הפעלות לקייטנות
 טיולים למבוגרים טיולים למבוגרים
מתכוני דבש מתכוני דבש
 
 
 

 
 

נציג ישראלי ראשון בתחרות בינ"ל "זקן הדבורים" – מקום שלישי בעולם !

ביולי 2014 התקיימה בקנדה תחרות בינ"ל  - "זקן הדבורים", בועז דבוראי ממכוורת דבורת התבור היה הישראלי הראשון שהשתתף בתחרות זו ואף זכה במקום השלישי בענף המתוק והעוקצני הזה, עם שיא מרשים של 24,300 דבורים על פניו וצווארו.
* זקן דבורים- הוא כינוי להתקבצות של אלפי דבורים על צווארו ופניו של אדם.
בועז, הוא הישראלי הראשון שהשתתף בתחרות "זקן הדבורים" הבינלאומית שנערכה לאחרונה בClovermead שבקנדה, שם התחרה מול מתמודדים נוספים מרחבי תבל, שהתחרו במי יצליח למשוך אליו את מספר הדבורים הגדול ביותר ולהישאר איתן ללא תזוזה, על פניו וצווארו.
בועז דבוראי דור רביעי בארץ, משדמות דבורה, ינק את עולם הדבוראים עוד מסביו ואביו, שייסדו את המכוורת ומרכז המבקרים "דבורת התבור". הוא קטף את המקום השלישי המכובד והביא גאווה לענף החקלאות בישראל!  במהלך התחרות אף שימש כשגריר פטריוטי וציוני נלהב שייצג את ישראל באהבה גדולה (בזמן מבצע "צוק איתן").

זקן הדבורים

איך נוצר זקן דבורים?
התחרות הזו היא לא המצאה של השנים האחרונות. מגדלי דבורים נהנים מהפגנת תכונות האומץ והנחישות הללו עוד מהמאה ה-18, אז מגדל דבורים בריטי הציג את היכולת שלו להתהלך עם דבורים על גופו אחרי שקשר את מלכת הדבורים על צווארו, והילך כך לעיני תושבי לונדון הנלהבים. בכל מושבת דבורים יש מלכה אחת, ויתר הדבורים מזהות אותה על פי הריח. ברגע ששמים אותה בתוך תליון – מעין "תא" פלסטיק קטן וקושרים זאת סביב הצוואר, הם מריחים את המלכה ונאספים סביבה, בדומה להתנהגות של נחיל הנתלה על גבי ענף עץ, וכך נוצר זקן של דבורים. הפעולה נעשית מבלי לפגוע, חלילה, בשלומן של הדבורים והמלכה. אם המלכה רגועה וטוב לה, הדבורים יימשכו אליה.   

איך יודעים מי ניצח?
בפועל, לפני התחרות המתחרים נשקלים, אחר כך מועמסות עליהם הדבורים ואז הם נשקלים שוב. לפי המשקל יודעים (בקרוב) כמה דבורים יש על כל מתחרה (על בועז היו 24,300 דבורים). המתחרה עם מספר הדבורים הגדול ביותר בשקלול ניקוד על עיצוב הזקן וניקוד על אהדת הקהל, מנצח בפרס כספי אותו הוא תורם לארגון שהוא בוחר.
חלק משמעותי בתחרות הוא היותה התחרות למטרות צדקה בלבד ולא למען רווח אישי. כל הפרסים בתחרות נתרמים לארגוני צדקה, אותם מיצגים המתחרים. בועז בן זאב שקיבל חסות מחברת הבנייה הירוקה "אגדים" ייצג בתחרות את פרויקט "בית לחיים", למען שילוב ילדים עם אוטיזם בתוך הקהילה, בבית שעתיד להיבנות במושב שדמות דבורה.
בן זאב מחזיק שיא ישראלי ראשון, שכן הוא הישראלי היחידי שהעז לעטר את זקנו באלפי דבורים בתחרות הבינ"ל מוכרת. 

לייבסיטי - בניית אתרים